Ayak Kokusu Giderme Ürünleri

gumuscorap1

Çoğumuzun hayatı yoğun bir tempoda geçmektedir. İş, okul, hayat derken sosyal aktivitelerimize çok az zaman ayırmaktayız. Hatta bırakın aktiviteleri, evimizde oturup, dinlenmeye bile zor vakit bulmaktayız. Bu kadar dışarıda olmamızın elbette negatif yönleri de olacaktır. Bu negatif yönlerden biri de kişideki ayak kokusudur.

Ayak kokusu hem kişinin kendisini hem de çevresindeki kişileri rahatsız etmektedir. Düşünün bir misafirliğe gittiniz ve ayalarınız kokuyor. Ayaklarınızı halının altından çıkarmayarak, gizlemeye çalışırsınız. İşte bu gibi sonuçlara meyletmeden ayak kokusunu gidermek gerekmektedir. Peki ama ayak kokusunu nasıl geçirebiliriz? Ayak kokusu giderme ürünleri nelerdir?

Tabi bu soruya verilecek birçok cevap vardır. Ayak kokusunu giderme de ilk olarak doğal ürünlere bakacak olur isek; ilk olarak ayaklarda oluşan teri önlemek gerekmektedir. Çünkü ayak kokularının temelinde ayakkabı içinde çok sık terleyen ayaklar vardır. Bu ter zamanla kalıcı, kötü kokulara neden olmaktadır. Yani biz bu ter konusuna bir çözüm bulabilirsek, ayak kokularını büyük oranda önlemiş oluruz. Bunun içinde ayaklarımızı her akşam eve geldiğimizde mutlaka yıkamamız gerekmektedir.

Şimdi de doğal ürünlere bakalım. Fakat bu yöntemler herkeste aynı sonucu verecek diye bir şeyde yoktur. Bunu da belirtelim. Karbonat da ayak kokusunu gidermek için kullanılmaktadır. Bir leğen içine ılık su ile iki tatlı kaşığı karbonatı atarak karıştırın. Daha sonra ayaklarınızı yaklaşık 15-20 dakika boyunca içinde bekletin. Bunu en az 10 gün devam ettirin. Ayaklarınızdaki kokunun hafiflediğini ve zamanla azaldığını göreceksiniz. Ayak kokusunu giderme ürünleri başlığı altında inceleyeceğimiz diğer malzememiz, lavanta yağıdır.  Yine bir leğen içine 15 ile 20 damla arasında lavanta yağına su karıştırarak ayaklarınızı içinde bekletin. Bunu günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Diğer bir ayak kokusu giderme ürünü ise gümüş çoraptır. Gümüş çorap, saf gümüş ipliğinden üretilen ve ayak kokusunu yok edici özelliğe sahip bir üründür. Klimatik özelliği sayesinde yaz aylarında ayakları ferah tutarak, terletmemektedir. Bunun neticesinde terlemeyen ayaklarda koku da oluşmamaktadır. Tabi gümüş çorap teknolojisinden faydalanırken aynı zamanda ayakkabılarımızda da değişikliğe gitmeliyiz. Her gün aynı ayakkabıyı ya da sürekli aynı ayakkabıyı giyerek kötü kokulara davetiye çıkarmamalıyız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir