Ayak Egzaması Tedavisi

ayak-egzamasi

En yaygın cilt hastalıklarından biri olan egzama, birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Çıktığı bölgede kaşıntı yapan ve çirkin bir görüntü oluşturan egzama, genelde alerji kökenli oluşuyor. Egzamada iltihaplanan deri bölgesi kızarıyor ve kaşınmaya başlıyor. Daha sonra kuruyan bölgenin üzerinde sivilce tarzı su toplayan oluşumlar görülebiliyor. Egzamalı olan bölge, kaşındıkça enfeksiyon daha fazla yayılıyor ve deri kanayabiliyor.İltihap yayıldıkça hissedilen ağrı da artıyor. Önlem alınmadığı takdirde tüm vücuda yayılabiliyor. Genelde yüzde, ellerde, kafa derisinde ve ayaklarda görülen egzama hastalığının daha fazla yayılmasını önlemek için erken tedavi gerekiyor. Egzama oluşumunu engellemek ve mevcut egzama problemini yayılmadan önlemek için hijyenik koşullara dikkat edilmesin büyük önem taşıyor.

Cildin düzenli olarak temizlenmesi, nemlendirici bakım ürünleri ile vücudun nem dengesinin korunması, duş sonrası cildinin ovulmadan hafif bir şekilde kurulanması, pamuklu, terletmeyen giysilerin tercih edilmesi, sıcak ve soğuk havada cildin olumsuz etkilenmemesi için ısı dengesinin kurulması, doktor tarafından verilen ilaçların düzenli olarak kullanılması, yünlü ve cildi tahriş edecek ürünlerden uzak durulması, cildin kurumasına neden olan sabun, şampuan, deterjan gibi ürünlerin kullanılmaması egzama problemi ile karşılaşmamak için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar. Egzamanın vücutta en çok görüldüğü yerlerden biri olan ayaklar, aynı zamanda tüm yükü çektiği için egzama döneminde kişilere daha da acı verebiliyor. Tüm gün ayakkabı içinde havasız kalan ayaklar, sık değiştirilmeyen çoraplar ayaklardaki egzama oluşumunu tetikliyor. Ayaklardaki egzama oluşumunu önleyici tedavi destek ürünü olarak saf gümüş ipliğinden üretilen Bonny Silver Gümüş Çorap antibakteriyel ve antimikrobiyal etkisi ayaklarda oluşabilecek bakteri ve enfeksiyonların önüne geçiyor.

Termodinamik özelliğe sahip gümüş çorap ter bezlerini doğru oranda çalışmasını sağlayarak bakteri oluşumunda en önemli faktörü yani teri engelliyor. Önceden oluşan mantar ve egzama rahatsızlığının tedavisinde de destek ürünü olarak kullanılması tavsiye edilen gümüş çorap egzama problemi yaşayan kişilerin günlük hayatını kolaylaştırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir